Zabiegi

Rehabilitacja po COVID-19

Rehabilitacja dla ozdrowieńców, którzy przeszli COVID-19, skarżących się na problemy w oddychaniu, duszność, kaszel, ogólne osłabienie i zmęczenie. Przechorowanie covid-19, może nieść ze sobą powikłania dotyczące nie tylko układu oddechowego, ale również mięśniowego, krwionośnego czy limfatycznego. W wielu przypadkach powikłania dotyczą również układu nerwowego. Indywidualnie zaprojektowana rehabilitacja ma pomóc pacjentom w powrocie do zdrowia tak jak przed infekcją SARS-CoV-2.

Masaż klasyczny

Masażem klasycznym nazywamy zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy do narządów wewnętrznych włącznie. Masaż klasyczny może być całościowy, czyli taki gdzie masowane są kończyny dolne i górne, plecy i kark, brzuch i klatka piersiowa lub częściowy, gdzie masowany jest tylko wybrany przez pacjenta obszar np. same plecy i kark lub nogi.

Masaż leczniczy

Wykonywany jest w oparciu o wykorzystanie nowoczesnych technik manualnych tkanek miękkich oraz mobilizacji stawów. Przywraca prawidłową funkcję aparatu ruchu. Wskazany w dolegliwościach kręgosłupa i jako uzupełnienie postępowania pooperacyjnego, stwarzając optymalne warunki do gojenia się tkanek. Szerokie zastosowanie w dolegliwościach somatycznych spowodowanych zwiększonym napięciem mięśniowym, np. zespoły przeciążeniowe, stres, bóle głowy, szyi, sztywność mięśni, in. Stosowany jako profilaktyka zespołów bólowych ze względu na działanie rozluźniające na mięśnie i narządy wewnętrzne.

Masaż relaksacyjny

Poprzez obniżenie napięcia mięśniowego jego celem jest pełne wyciszenie i relaksacja, przez co pomaga zharmonizować stan psychiczny i fizyczny pacjenta.

Masaż sportowy

Masaż podtrzymujący-kondycyjny stosowany jest w okresie przejściowym, tzn. w czasie przerwy w regularnych zajęciach sportowych. Zadaniem tego masażu jest utrzymanie organizmu sportowca w sprawności fizycznej. Najczęściej stosuje się masaż całościowy wykonywany co drugi dzień, w celu aktywizacji układów ruchowego i krążenia. Masaż sportowy należy łączyć z innymi zabiegami fizykoterapeutycznymi wchodzących w skład odnowy biologicznej.

Drenaż Limfatyczny

Ma na celu poprawienie krążenia limfy w organizmie, czego efektem jest zmniejszenie obrzęków, poprawa transportu składników odżywczych. Wspomaga postępowanie pooperacyjne poprzez stworzenie lepszych warunków do gojenia się tkanek.

Masaż segmentarny

Masaż segmentarny jest to zespół rękoczynów (chwytów i technik), które stosuje się w celu świadomego odruchowego oddziaływania na wszystkie tkanki i ich zmiany chorobowe. Głównym założeniem masażu segmentarnego jest opracowanie każdej odruchowej zmiany tkankowej przez zastosowanie najwłaściwszych technik.

Masaż izometryczny

Masaż izometryczny jest to masaż wykonywany na napiętych grupach mięśniowych lub na pojedynczym napiętym mięśniu. Zadaniem tego zabiegu jest przywrócenie masy i siły osłabionym mięśniom bez obciążenia organizmu ćwiczeniami fizycznymi.

Masaż Shantala

Masaż opracowany przez Fryderyka Leboyer na podstawie hinduskiej metody Shantala jest przeznaczony dla dzieci zdrowych
z pewnym opóźnieniem w rozwoju psychoruchowym i szczególnie wskazany dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, które przygotowujemy do ćwiczeń ruchowych. Można go również stosować profilaktycznie u prawidłowo rozwijających się dzieci w ich wczesnym okresie życia.

Masaż stawowy centryfugalny

Masaż stawowy centryfugalny, stosowany jest po urazach stawowych, takich jak: stłuczenia, zwichnięcia, skręcenia, a także
w urazach elementów okołostawowych (więzadła, ścięgna, torebki stawowe, mięśnie).

Masaż łącznotkankowy

Masaż łącznotkankowy jest przeznaczony do likwidowania stref zmian odruchowych występujących w obrębie tkanki łącznej. Zmiany odruchowe charakteryzują się obrzmieniami, wciągnięciami oraz wgłębieniami, które umiejscawiają się w tkankach skórnej
i podskórnej.

Masaż okostnowy

Jest metodą terapii neuroodruchowej. Masaż ten jest stosowany w celu likwidacji stref zmian odruchowych w obrębie okostnej. Zmiany tego typu mogą charakteryzować się wciągnięciami, obrzmieniami, wgłębieniami. Metoda ta polega na uciskowym, punktowym masażu odpowiednich powierzchni kostnych. Masaż ten wykonuję się przy rozluźnionych mięśniach opuszkiem kciuka
i palca wskazującego. Oddziaływanie masażu polega na miejscowym pobudzeniu przekrwienia i regeneracji komórek w tkance kostnej oraz na neuroodruchowym wpływie na narządy, które zostaną pobudzone razem z powierzchnią tkanki kostnej. Wskazania: naczynioruchowe bóle głowy, przewlekłe schorzenia kręgosłupa, przeciążeniowe bóle krzyża, bóle krzyża związane z przewlekłymi
i przedawnionymi schorzeniami miednicy, zmiany zwyrodnieniowe i złamania kości zwłaszcza po długotrwałym unieruchomieniu, po dłuższych zabiegach stomatologicznych, w zaburzeniach czynnościowych serca, dróg oddechowych, żołądka i dwunastnicy, dróg żółciowych, a nawet układu moczowego i chorób kobiecych.

Masaż antycellulitowo – ujędrniający

Masaż antycellulitowo – ujędrniający przeprowadza się przy wykorzystaniu specjalistycznych technik masażu oraz wykonuje na kremach i olejkach zawierających składniki aktywne, co pozwala na odwrócenie powstałej reakcji chemicznej. Chorobowo zmienione komórki tłuszczowe tworzą trójglicerydy i „atakują" naczynia krwionośne, co jednocześnie osłabia tkankę łączną. Następuje polimeryzacja. „Uwięzione" komórki tłuszczowe otoczone są włóknistymi węzłami.  Aby odwrócić to zaistniałe zjawisko potrzebna jest współpraca: lekarza, dietetyka i masażysty, którzy wspólnie dobiorą terapię. Od osoby dotkniętej cellulitem wymaga się często zmiany trybu życia i diety. Systematyka i współpraca to klucz do osiągnięcia zwycięstwa w tej walce.

Masaż wyszczuplający

Masaż wyszczuplający polega na ugniataniu tkanki tłuszczowej, która gromadzi się głównie na brzuchu, udach, biodrach i ramionach. Masaż rozdrabnia komórki tłuszczowe, usuwa nadmiar tłuszczu, poprawia przemianę materii, przyspiesza spalanie komórek tłuszczowych, zmniejsza ilość tkanki łącznej. Ważne jest, aby w masażu wyszczuplającym wykorzystać techniki masażu energetycznego, w którym uciskamy punkty akupresurowe, odpowiadające za wydalanie toksyn z organizmu.
Wpływ masażu wyszczuplającego:

Masaż gorącymi kamieniami

Jest to masaż, który wykorzystuje gładkie, rozgrzane lub schłodzone kamienie w celu usunięcia sztywności, bólu i odbudowania energii w bolących mięśniach i stawach. Wykorzystywanie gorących i zimnych kamieni podczas jednej sesji terapeutycznej przyspiesza procesy leczenia i gojenia a także wspomaga układ krążenia. Podczas masażu terapeuta układa kamienie w różnych miejscach ciała pacjenta, co przyczynia się do przywrócenia równowagi w organizmie. Naprzemiennie występujące ciepło i zimno - charakterystyczne dla tej terapii - poprawia harmonię ciała i umysłu, a także przyspiesza procesy uzdrawiania. W czasie trwania masażu pacjent odczuwa zmiany w temperaturze ciała, wysokości tętna i częstości oddechów, które rosną i spadają. Masaż ciepłymi kamieniami ma szerokie zastosowanie zarówno w rehabilitacji jak i w odnowie biologicznej. Nie tylko uzupełnia kompleksowe działanie fizjoterapeutyczne, ale również ma zbawienie działanie relaksacyjne i regeneracyjne.

Fizykoterapia

Jedna z form fizjoterapii i część medycyny fizykalnej, w której na organizm oddziałuje się rozmaitymi bodźcami fizycznymi, wytwarzanymi specjalnymi urządzeniami.


Kinezyterapia

Leczenie ruchem, gimnastyka lecznicza. Podstawą tej dziedziny fizjoterapii są ćwiczenia ruchowe. Ruch staje się środkiem leczniczym, mającym wpływ na cały organizm. Zadaniem kinezyterapii jest maksymalne usunięcie niesprawności fizycznej i przygotowanie do dalszej rehabilitacji. Kinezyterapia stosowana jest w schorzeniach i dysfunkcjach narządu ruchu, w zespołach bólowych kręgosłupa, po zabiegach operacyjnych, po udarach mózgu, po zawale serca, a także w okresie ciąży, jako przygotowanie do porodu.

KINEZIOLOGY TAPE

Elastyczna taśma terapeutyczna jest elastyczna taśma bawełniana z klejem akrylowym, który jest używany do leczenia urazów sportowych i różnych fizycznych zaburzeń.

ZAJĘCIA PERSONALNE, OSOBISTE

Zajmuję się układaniem indywidualnego zestawu ćwiczeń, oraz uczeniem ich technicznie prawidłowego wykonania. Przygotowuje indywidualne osoby do osiągnięcia celu, które chcą zacząć uprawiać sport do osób, które profesjonalnie trenują (lekkoatletykę, pływanie, triathlon, piłkę nożną, siatkówkę, sztuki walki itd.)